Proč právě tento titulní obrázek?

Proč právě tento titulní obrázek? Byl to nápad mé dcery, která se podílela na nové grafické úpravě těchto stránek. Probírali jsme možnost změny jejich vzhledu a moje dcera, která je spolu s mým synem mým největším dohlížitelem, navrhla Michelangelův obraz.

Je velmi inteligentní a i když o mnohém diskutujeme, zdaleka není tím, kdo by přijímal mé „pravdy“ jen proto, že jsem je řekla já. Ona i můj syn jsou se mnou nejvíce, oni mě vidí i ve chvílích slabosti, ve chvílích kdy nejsem ideálním člověkem, kdy jsem smutná nebo se zlobím. Oni mě sledují, jestli to co dělám, odpovídá tomu, co říkám. Oni dva jsou mými nejpřísnějšími milujícími učiteli.

A tato mladá žena mi navrhla použít obraz Zrození Adama, protože prý u mě se lidé znovu zrodí. Považuji slova mé dcery za velkou poctu. Díky svým dětem jsem se za ty roky s nimi velmi mnoho naučila, ony mě udržují v pokoře.

Ovšem je fakt, že jejich láska je skutečně bezpodmínečná. Moje děti mě podporovaly na mé cestě, i když ji nechápaly a i když viděly, že i blízcí lidé okolo mě jsou zásadně proti.

Mnohé se za ty roky, co jdu svou novou cestou, změnilo k lepšímu, ale milující a zároveň kritický postoj mých potomků zůstává. A já jsem jim vděčná.

Anna